
Як місту гармонійно будувати стосунки з малим і середнім бізнесом і чому від цього виграють усі – говорили під час круглого столу, ініційованого київським осередком партії «За Майбутнє». Мета цього своєрідного міні-форуму – змінити ставлення міста до підприємців і стосунків міста та підприємців, – говорить кандидат у мери Києва від політсили, Сергій Гусовський:
«Є очевидні речі: серед першочергових рішень – зміна ситуації з кількістю комунальних підприємств. Місто має займатися виключно тими комунальними підприємствами, що належать до критичної інфраструктури. «Зеленбуди» і «Автодори» – це, на мою думку, дуже сумнівні підприємства. Все це місто може через прозорі тендери віддати в конкурентне середовище і отримати правильну якість, хорошу ціну і в цілому надати правильний сервіс киянам».
Не менш важливим для створення здорового бізнес-середовища у Києві – є розбудова лівого берега. Євген Васілі, приватний підприємець, кандидат у депутати Київської міської ради від партії «За майбутнє» пропонує стимулювати роботу малого і середнього бізнесу саме на лівому березі, що вирішить достатньо багато проблем у місті:
«Якщо ми дамо мешканцям лівого берега роботу саме там, ми вирішимо і соціальні проблеми, і питання заторів, щоб з точки А в точку Б людина могла добратися достатньо швидко. Була навіть пропозиція подумати над технопарком, який можна буде втілити на лівому березі за прикладом великих міст Європи. У нас є конкретні рішення, і я думаю, що за час нашої каденції в Київраді ми втілимо всі ці напрацювання в життя».
Ідею створення технопарку підтримує ще один підприємець Максим Борозенець, який балотується у депутати Київської міської ради від партії «За Майбутнє»:
«Лівий берег – це більше мільйона працездатного, освіченого населення. А технопарк – це концентрація промисловості, яка потребує інфраструктури – а це вже проблеми міста і влади, забезпечити інфраструктурою. Це дасть роботу людям, підніме їхній соціальний статок. Лівий берег, особливо такі райони, як Троєщина, перестануть бути депресивними. Це дасть змогу виробляти продукцію, а це поповнення бюджету, тобто вирішення соціальних та економічних проблем».
Говорили і про нагальне – економічну кризу через пандемію коронавірусу. Київ не пропонував своєї програми допомоги МСБ, а дарма. Ігор Іванов, приватний підприємець, кандидат у депутати Київської міської ради від партії «За Майбутнє» вважає, що столиця мала скасувати або відтермінування сплату певних податків і сприяти процедурам для того, щоб малий і середній бізнес мав преференції в вирішенні простих питань:
«Є багато ідей, які треба обговорювати з малим і середнім бізнесом – що він може запропонувати, які очікування він має. Але є речі, які можна зробити дуже швидко: відтермінування податків, фокусування запиту на певні послуги особисто від малого та середнього бізнесу і багато іншого».
Місту і бізнесу потрібна постійна комунікація, тому коли фракція «За Майбутнє» працюватиме в Київраді,то мінімум раз на місяць, а то й раз на тиждень зустрічатиметься з підприємцями за круглим столом і обговорюватиме проблеми, які існують та можливі шляхи їх вирішення.
