
Місцеві еліти, які програли вибори до Полтавської міської ради, за допомогою голови ТВК максимально затягують оголошення результатів волевиявлення, щоб максимально спустошити бюджет міста. Вони в «пожежному» режимі проводять тендери та платежі наперед, щоб загнати місто в дефіцит. Про це заявив мер Полтави Олександр Мамай.
«У Полтаві вже майже два місяці через свавілля виборчих комісій не можуть оголосити результати виборів. Спочатку намагалися заблокувати визнання виборів міського голови, потім почали зникати мішки з бюлетенями, було декілька незаконних перерахунків, які скасовував суд. Остання маніпуляція вже навіть не вкладається в голові. Представники кандидата на посаду міського голови Сергія Іващенка, щоб протягти лояльного до себе депутата, втрутились в інформаційну систему Шевченківської районної ТВК, сфальсифікували результати у фінальному протоколі, вкравши в партії «ЗА МАЙБУТНЄ» 78 голосів виборців. Це дані по дільниці, яка вже два місяці як порахована, зданий протокол та зафіксовані результати. Тобто протокол вже був зведений, перевірений, а безпосередньо перед друком та підписанням вони змінили там цифри. У такий спосіб вони намагалися знизити виборчу квоту, щоб кандидат Тютюнник зміг її подолати. Голова Полтавської міської ТВК Алла Назаренко намагається змусити членів комісії підписати сфальсифікований протокол, шантажує та затягує час. Зараз Національна поліція розслідує цей випадок. Таке затягування вигідне депутатам минулого скликання міської ради, які формально ще керують містом і намагаються максимально спустошити міський бюджет, поки в них є така можливість. Зараз вони в «пожежному» режимі проводять тендери та платежі наперед, щоб загнали місто в дефіцит. Саме тому була звільнена керівниця фінансового управління Тетяна Чумак (пропрацювала головним фінансистом міста понад 10 років), яка відмовилася діяти незаконно», – зауважив міський голова Полтави Олександр Мамай.
Він підкреслив, що через дії ТВК може бути зірване ухвалення бюджету Полтавської об’єднаної громади.
«Через дії ТВК нова міськрада не може розпочати роботу й ухвалити бюджет громади. 7 сільрад, які приєдналися до Полтавської ОТГ, можуть залишитися без фінансування», – наголосив Олександр Мамай.
Нагадаємо, відповідно до ч. 1 ст. 79 Бюджетного кодексу України, якщо до початку нового бюджетного періоду не ухвалене рішення про місцевий бюджет, ради можуть фінансувати лише захищені статті витрат (зарплати, комунальні послуги, трансферти, борги тощо) – і лише на 1/12 від обсягу попереднього бюджету. Оскільки Полтавська ОТГ та сільради (старостати) у ній – це новостворені органи, фактично вони не мають ніяких «попередніх бюджетних асигнувань», тому наразі юридично незрозуміло, як виділяти цю 1/12 для них.