
Люди, які переживають ситуації загрози життю і здоров’ю, часто шукають прихисток. Вони також не мають фінансових і матеріальних ресурсів або ж не можуть їх використовувати, – зазначила координаторка Жіночого руху політсили «ЗА МАЙБУТНЄ» на Харківщині Світлана Полуніна.
За її словами, для людей, які опинилися у складній життєвій ситуації повинна діяти соціально справедлива житлова політика. Вона, як і система притулків, не виникне лише завдяки ринковим механізмам.
«Епідемія коронавірусу зробила більш видимими чимало суспільних проблем. Безробіття, бідність, бездомність, домашнє насильство стали масштабнішими й загрозливішими в період пандемії. Однак вони виникли не зараз, а є наслідком діяльності влади. Брак дієвих інструментів з подолання суспільної нерівності, недосконалість соціальних програм роблять становище тих, хто потребує прихистку, нестерпним і небезпечним. Шелтери ж потрібні, як система закладів, де людина може пережити й подолати складні обставини в житті, де їй нададуть допомогу й поради», – зауважила партійка.
Вона переконана, важливо, щоб такі заклади створювали з урахуванням людських потреб. Для цього варто проводи кількісні та якісні дослідження ситуацій тих, хто потребує допомоги, що дозволить зрозуміти не лише кількість потрібних місць, але і для кого вони нині необхідні.
«У таких закладах люди матимуть можливість мешкати фіксований, порівняно нетривалий час. Це перехідний період, під час якого людина може почуватися під захистом, відновить психічне і фізичне здоров’я, розпочне планувати фінансове становище, шукатиме житло, роботу. Спеціалісти у шелтерах надаватимуть комплексну допомогу для відновлення стабільного ритму життя: медичну, психологічну, юридичну», – переконана Світлана Полуніна.