
Під час виступу на відкритому форумі прихильників партії «ЗА МАЙБУТНЄ» в Одесі юрист, лідерка харківського руху «Жінки ЗА МАЙБУТНЄ» Світлана Полуніна підкреслила гендерний дисбаланс в українській політиці на прикладі Харківської області. За її словами, статистика майже тримільйонної області свідчить про те, що жінки отримують на 20,3% меншу зарплатню. Їх із меншим бажанням беруть на роботу. Жінкам на Харківщині важко піднятися кар’єрними сходами.
«Вважається, що кожна європейська країна успішна тому, що в ній до політики залучені жінки. У Харківській області також є статистика залучення жінок до політики. Чим вища рада, тим менше в ній жінок. Загалом жінок у харківській політиці майже немає», – наголосила Світлана Полуніна.
Як приклад лідерка харківського руху «Жінки ЗА МАЙБУТНЄ» навела досвід ОТГ у Зачепилівському районі – чи не єдиної місцевої ради, де більшість кандидатів – жінки. Причина такої фемінізації проста – маленькі бюджети, які треба ювелірно розподілити так, щоб вистачило на школу, лікарню, комунальні потреби.
«Це кропітка і важка праця, коли доводиться обирати між другою склянкою молока з булочкою для школярів, які інакше вчитимуться голодними, або, наприклад, додатковим освітлення вулиці. І я вам гарантую, в будь-якій раді, якщо більшість буде у жінок, ніхто й ніколи не витрачатиме по півтора мільярда на фонтани, поки у школах не буде забезпечене повноцінне й корисне харчування», – зазначила Світлана Полуніна.
На її думку, сучасному політикуму час припинити вигадувати щодня нові велосипеди. Достатньо почати активно переймати та втілювати європейський досвід, зокрема залучати жінок до політики й почати до них прислухатися.