
Маючи зараз всі ресурси, Київ так і не стає smart city, адже свої інструменти використовує бездумно. Таку думку висловив Сергій Гусовський, кандидат у мери Києва від партії «ЗА МАЙБУТНЄ». Політик впевнений, що прикладів непродуманості в Києві чимало.
Один із них – камери спостереження. Їх у місті кілька тисяч, поліція оперативно отримує дані: справи розкриваються швидше, а дрібна злочинність впала мінімум удвічі.
«Є проблеми, пов’язані із сертифікацією цього обладнання і відповідно з безпекою інформації, яка там зберігається. Особливо, якщо говорити про непрості часи, питання стоїть: якщо хакери зламають ці системи, яку інформацію вони зможуть отримати?» – зазначив Сергій Гусовський.
Ще один приклад псевдоперемоги, додає він, електронний квиток. Це сучасний спосіб оплати проїзду, який місто не спромоглось використовувати на всі 100%.
«З Kyiv Smart Card вже декілька разів була ситуація, коли турнікети в метро не спрацьовували. І те, як в таких випадках поводив себе метрополітен, на мою думку, жахливо. Це не кредитна картка – це картка, на яку передплачується сервіс. Якщо турнікети не спрацьовують, їх просто треба відкрити, бо люди зробили передплату. А їх відправляли купувати жетони, qr-коди. Виходить, що інструмент є, але він використовується, як мікроскоп, яким забивають цвяхи. Крім того, електронний квиток працює в метрополітені й «Київпастрансі», але не працює в маршрутках. І це тотальний негаразд, бо маршрутки здійснюють чимало перевезень і конкурують з «Київпастрансом». Там все сплачується готівкою, тому це питання не лише фінансової відповідальності, а передусім – безпеки», – зауважив партієць.
При цьому він нагадав, що в Києві діє цільова програма «Розумна столиця», де є поетапне фінансування і на яку місто виділяє чималі кошти: у 2019 було закладено 1,5 млрд грн, в 2020 – 1,8 млрд.
«Бюджет міста – майже 60 млрд грн, і якщо ми говоримо про зміну характеру стосунків міста і містянина, то, ймовірно, можна витрачати більше. Крім того, це питання про якісні тендери. Є організації, які готові надати сервіс на дуже пільгових умовах тільки заради того, щоб їх пустили на ринок з інвестиціями. Простої відповіді, чи достатньо виділяється грошей, немає. Виділяється чимало, але чи вистачає цього, кожен містянин може зрозуміти для себе з того, який сервіс він отримує від міста», – акцентує кандидат у мери.
Києву, переконаний політик, бракує візії, як розумно розпорядитись ідеями та можливостями.
«Є окремі компоненти, які можна вважати розумними, але в цілому немає гармонії, щоб можна було вважати, що місто дійсно стало смарт», – підсумував Сергій Гусовський.