
Соціально значущі продукти харчування повинні оподатковуватися за окремою нижчою ставкою податку на додану вартість, ніж всі інші. Так вважає представник депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Тарас Батенко, який є співавтором законопроєкту № 1164-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування», що зареєстрований у Верховній Раді.
У законопроєкті пропонується внести зміни до підпункту «в» у пункті 193.1 статті 193 Податкового кодексу України, в якому передбачити запровадження зниженої ставки податку на додану вартість у розмірі 7% в операціях з постачання на митній території України та ввезення на неї продуктів харчування, що входять до складу наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення.
«Ми пропонуємо розділити всі продукти на дві групи й оподатковувати їх за різними ставками податку на додану вартість. Це значно здешевить соціально значущі продукти харчування і збільшить купівельну спроможність населення. Це звичайна практика країн Європейського Союзу. Деякі держави-члени ЄС застосовують одну знижену ставку податку на додану вартість для окремих категорій товарів, деякі – дві знижені ставки ПДВ. Все це регламентовано відповідними директивами Євросоюзу. Цей законопроєкт – це приведення нашого законодавства до норм і стандартів ЄС», – пояснив Тарас Батенко.
Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування» зареєстрований у Верховній Раді ще у квітні минулого року.
«Головними противниками нашого законопроєкту є Міністерство фінансів. Чиновники різних рівнів люблять декларувати, що вони за європейський рівень життя для наших громадян, а коли доходить до реальних справ, то відразу забувають про свої заяви. Для Мінфіну чим вищі податки, тим краще або вони починають рахувати втрати. Ми ж вважаємо, що запровадження зниженої ставки ПДВ на окремі соціально значущі продукти харчування не призведе до втрат держбюджету, оскільки разом зі зниженням ставок ПДВ відбудеться зниження вартості продуктів харчування. Це підвищить обсяги продажу цих продуктів та подальший ріст податкових надходжень до держбюджету», – переконаний Тарас Батенко.