
Досить спекулювати на гуманітарній політиці й культурних питаннях. Настав час зупинити штучно створений мовний конфлікт, ідеологія ворожнечі вичерпала себе. Треба займатися реальними проблемами країни. Про це заявив народний депутат від парламентського об’єднання «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ», голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець під час форуму партійних прихильників у Краматорську.
«Чомусь перед виборами завжди хтось згадує про мовне питання. Це все маніпуляція для того, щоб нас роз’єднати. «ЗА МАЙБУТНЄ» – єдина сила, яка хоче це закінчити. Державна мова в Україні – українська. Крапка. Усі інші мови національних меншин повинні бути закріплені окремим законом, усі права національних меншин мають бути прописані. У Донецькій області великий «плюс», що, закінчуючи школу, діти вільно володіють і українською, і російською мовами, тому що в наших сім’ях ми спілкуємося російською. Як представник грецької діаспори, я можу сказати, що третя мова, яку ми вивчаємо, – новогрецька. Саме в Донецькій області це існує і прописано так, як це має бути по всій країні. Таке враження, що партії із Заходу та зі Сходу підігрують одна одній. Треба поставити крапку. Зрозуміти, що політики використовують це проти нас», – зауважив депутат.
Він зазначив, що державне керівництво повинно приділяти Донбасу максимум уваги, адже сьогодні від долі цього регіону залежить доля всієї України.
«Саме на Донбасі зараз вирішується, чи вистоїть Україна, як держава, чи ні. Тут іде відкрита війна зі сторони Російської Федерації. Парламент та Кабінет Міністрів повинні докладати максимальних зусиль для розвитку та захисту цього регіону. Депутатські групи повинні приїжджати сюди, як це робимо ми. Виїзні засідання комітетів також повинні бути тут. Наприклад, комітет, який я очолюю, – це перший комітет, який провів два засідання на території Донецької та Луганської областей. Ми не повинні засідати в кабінетах і начебто вирішувати проблеми людей. Ми повинні їхати до людей і на місцях вирішувати їхні проблеми», – підкреслив Дмитро Лубінець.