
Сьогодні українські жінки не мають рівних з чоловіками можливостей в доступі до управління, справедливої оплати праці, соціальних благ та інфраструктури. Тому потрібно спрямувати зусилля, аби жінки були представлені на усіх рівнях влади, отримували однакову з чоловіками зарплату за ідентичну працю, мали доступ до дитсадків, шкіл та лікарень, а також умови для самореалізації.
Про це під час Відкритого обласного форуму прихильників партії «ЗА МАЙБУТНЄ» у Луцьку розповіла голова жіночого руху партії Ірина Суслова.
«Жінок в політичному процесі дуже часто прирівнюють до квот. Але наш жіночий рух – це команда професіоналок, які разом з чоловіками йдуть у владу однією великою командою. Нас цінують, поважають і ми можемо виконувати якісну роботу. В нашому плані є місце не лише економіці чи освіті, але й правам людини та потребам жінок», – заявила Ірина Суслова.
Вона акцентувала увагу на нерівності в доступі до управління та необхідності її подолання.
«На рівні селищних рад у нас величезна кількість жінок – 48%. Їх туди допускають, бо там багато проблем та відповідальності, але мало грошей. Поряд з тим, коли ми говоримо про обласні ради, де є ресурси – там лише 15% жінок. Наше завдання зробити так, аби участь жінок в політиці не була формальністю, а стало реальністю» – зауважила лідерка руху.
За її словами, іншою проблемою є економічна нерівність.
«Сьогодні жінки за однакову роботу отримують на 24% нижчу зарплату, ніж чоловіки. А серед внутрішньо переміщених осіб ця різниця досягає аж 40%! Це потрібно змінити. Ми напрацювали конкретні рішення, які слід ухвалити на рівні парламенту, щоб цю дискримінацію залишити в минулому. Не менш важлива підтримка малого бізнесу й початку підприємницької діяльності. Немає не лише кредитів, немає довіри. Коли ти приходиш у банк по кредит, то у чоловіка питають, чи є у тебе майно, а у жінки – чи є у тебе чоловік. Наше завдання – раз і назавжди попрощатися з таким підходом», – заявила вона.
Також, за словами лідерки руху, українські жінки мають гірший доступ до соціальних благ, ніж чоловіки.
«Якщо немає соціальної інфраструктури (дитячого садочку, ясел, поліклінік, шкіл) жінка не може піти на роботу. І від цього в першу чергу страждає вся сім’я, яка недоотримує коштів, та вся держава, яка недоотримує податків. Наше завдання зробити так, щоб під час будівництва великих житлових об’єктів зводилася і соціальна інфраструктура», – заявила Ірина Суслова.
Вона відзначила важливість доступу жінок до репродуктивних технологій.
«Треба вкладати кошти у фінансування відповідної державної програми. Тоді не було б ситуації, коли за останні шість років кількість дітей, які народжуються в Україні, знизилася на 40%», – переконана лідер Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ».
Ірина Суслова наголосила на важливості доступу усіх людей до якісної інфраструктури.
«В Україні проживає 3 млн. людей з інвалідністю, це 7% населення. З них 223 тис. – це люди з інвалідністю першої групи, які потребують постійної опіки і допомоги. Вони так само як і всі люди хочуть реалізуватись. І завдання держави полягає у створенні їм таких умов», – сказала вона.
Ірина Суслова закликала об’єднуватись в потужні команди на рівні сіл, міст та ОТГ, аби 25 жовтня отримати низку маленьких та великих перемог по всій країні, в результаті яких команда професіоналів замінить некомпетентних людей, які зараз перебувають у владі.