
Забезпечення доступу громадян до якісних медичних послуг, боротьба з домашнім насильством та інтеграція внутрішньо переміщених осіб до нових громад є першочерговими завданнями регіональної влади Донецької області в контексті боротьби з поширенням коронавірусу.
Про це повідомив народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань прав людини, керівник Донецької обласної організації партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Дмитро Лубінець за результатами зустрічі з керівником Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ВЦА) Павлом Кириленком, яка була присвячена проблемі подолання епідемії COVID-19.
За результатом зустрічі, досягнута домовленість про координацію зусиль між ВЦА Донецької області та Комітетом Верховної Ради з питань прав людини для оперативного вирішення соціальних проблем, що з’явились через поширення COVID-19.
«За даними ООН, 3,5 мільйона мешканців Донбасу потребують гуманітарної допомоги. Найтяжча гуманітарна ситуація в так званій сірій зоні на лінії розмежування. Зараз там проживає 69 тис. осіб. Крім того, в контексті пандемії COVID-19 особливу тривогу викликає стан медицини Донбасу. Для людей закритий доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги. Адже більшість лікарень залишились на непідконтрольній Україні території. Тому жителі Донецької області змушені звертатися за такою допомогою до сусідніх регіонів. Потрібна ефективна взаємодія профільного міністерства й місцевої влади, щоб спеціалізовані лікарні стали доступними», – наголосив Дмитро Лубінець.
За словами народного депутата, під час пандемії особливого значення набуває проблема інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до нових громад.
«В Україні понад 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Близько 700 тис. із них – це люди, які переїхали на постійне місце проживання в нові громади. З них 90% стверджує, що навіть після повернення тимчасово окупованих територій під контроль України, вони не їхатимуть назад. Тому владі на місцевому і на державному рівні слід робити все можливе для інтеграції ВПО до нових громад. Щоб вони мали доступ до всіх ресурсів та можливостей, зокрема до лікування COVID-19. Нещодавно в парламенті разом із колегами ми зареєстрували законопроєкт 4487. У разі його ухвалення переміщена особа буде вважатися повноцінною частиною своєї нової громади з відповідними правовими наслідками», – заявив Дмитро Лубінець.
Також він наголосив на важливості боротьби з домашнім насильством, яке набуло колосальних масштабів під час пандемії.
«За 9 місяців 2020 року на Донеччині до правоохоронців звернулось 6 тис. 150 жертв домашнього насильства. Це на 58% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року! Тобто проблема розростається й охоплює все більше родин. Водночас інфраструктура захисту жертв насильства недостатньо розвинута – в області діють лише три притулки, один із них відкрили нещодавно у Мирноградській ОТГ. Також працює 3 денних центри для постраждалих осіб та 15 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Тому треба нарощувати зусилля місцевої влади в цьому напрямі, щоб боротьба з домашнім насильством відбувалася паралельно з протидією поширенню коронавірусу», – заявив Дмитро Лубінець.