
Чи підуть діти до школи з 1 вересня? Чи забезпечить держава школи антисептиками та засобами індивідуального захисту? Ці питання сьогодні хвилюють і вчителів, і батьків по всій країні.
Остаточне рішення щодо освітнього процесу прийматимуть, враховуючи ситуацію у кожному конкретному регіоні. Все залежатиме від кольору карантинної зони: зелена, жовта, помаранчева, червона. Так, діти з червоної зони повинні залишатися вдома на карантині та вчитися дистанційно два тижні.
«На жаль, на державному рівні ніхто особливо не переймається тим, як функціонуватимуть школи в умовах карантину. Міністерство освіти і науки України у роз’ясненні для «Нової української школи» повідомило, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити школи масками та антисептиками відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря. У міністерстві зазначили, що засновники шкіл (а це переважно місцева влада) мають забезпечити школи для початку навчального року: захисними масками; антисептиками для рук; дезінфекційними засобами для поверхонь», – коментує співголова депутатського об’єднання «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Тарас Батенко.
Відповідно до інформації Державної служби статистики України, в країні навчається орієнтовно 4 138 000 учнів в 15 200 закладах загальної середньої освіти.
«З перевірених джерел знаю, що станом на сьогодні організацією навчання у школах в умовах пандемії займаються лише директори шкіл. Традиційно їм на це не виділили грошей. У зв’язку з цим, звернувся до Уряду з проханням надати інформацію щодо стану забезпечення та обсягу додаткових фінансових ресурсів необхідних для забезпечення закладів загальної середньої освіти для початку навчального року загалом по країні та у розрізі кожного окремого органу місцевого самоврядування», – зазначає парламентар.
Тарас Батенко наголошує: навчання в школах повинно відновитися саме 1 вересня. Онлайн-навчання не забезпечує належну соціалізацію дітей, особливо тих, хто цього року вперше сяде за шкільні парти.