
Депутати Волинської обласної ради восьмого скликання розпочали свою роботу. Перше пленарне засідання сесії головного представницького органу влади Волині відбулося 25 листопада. У раді працюватимуть 64 депутати, 22 з яких – представники партії «ЗА МАЙБУТНЄ», яка отримала найбільшу підтримку виборців.
Зокрема, інтереси громад в облраді відстоюватимуть партійці: Іван Киричик, Анатолій Бусько, Анатолій Філюк, Юрій Ройко, Ігор Лех та Орест Маховський. Під час сесії до слова запросили народну обраницю, членкиню депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірину Констанкевич. Вона звернулася до новообраних депутатів від імені всіх п’яти депутатів-мажоритарників, які працюють від Волині в парламенті, і, зокрема, передала вітання від лідера партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігоря Палиці.
«Місія, яка стоїть перед Волинською обласною радою в непростий час децентралізації, нового адмінустрою, багатьох викликів, є складною. І депутати повинні сповна вирішувати питання, які стосуються економічно-господарського життя нашої області. Вірю, що депутатський корпус все зробить для того, щоб волиняни відчували справжню підтримку, і водночас ми, народні депутати, готові допомагати у цій роботі, відшуковуючи додаткові можливості та ресурси й інші важелі для розбудови Волині. Адже найголовніше у нашій спільній роботі – це інтереси людей. Ми працюємо для них», – наголосила Ірина Констанкевич.
Під час першого засідання обрали голову Волинської обласної ради. Ним став представник політсили «ЗА МАЙБУТНЄ» Григорій Недопад, який має чималий управлінський досвід в органах місцевого самоврядування. Зокрема, минулої каденції він очолював Ківерцівську районну раду, а останні три роки працював першим заступником Луцького міського голови.
Фракцію «ЗА МАЙБУТНЄ» у Волинській облраді очолив Ігор Лех. Представники «ЗА МАЙБУТНЄ» також керуватимуть і чотирма постійними депутатськими комісіями. Головою постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обрали Ореста Маховського, комісію з питань екології, раціонального використання природних ресурсів очолив Юрій Ройко, комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства – під керівництвом Ірини Горавської, а очільником комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області став Роман Микитюк.
«Викликів перед обласною радою багато і першочергово – це виділення достатньо коштів, щоб убезпечити Волинь від епідемії коронавірусу, створити належні умови для лікування хворих, профілактики цього захворювання. Наступний виклик – економічний. Через вимушений карантин знижується підприємницька активність, а відповідно й місцеві та обласний бюджети отримують менше надходжень. Тому нам з депутатами слід відкласти партійні прапори й об’єднатися довкола пошуку всіх можливостей і резервів для поповнення обласного бюджету. І облрада вже найближчими днями буде над цим працювати», – зазначив Орест Маховський.
Депутат Волинської обласної ради, директор державного підприємства «Волиньторф» Іван Киричик у Волинській облраді відстоюватиме інтереси Маневицької та Прилісненської територіальних громад.
«У зв’язку з децентралізацією виникає питання: а що буде з комунальним майном, яке перебуває у власності Маневицької районної ради, – з лікарнями, об’єктами соціального захисту? Бо хоча реформа децентралізації важлива та потрібна, але людям при цьому треба зберегти можливість отримувати належної якості медичні та соціальні послуги, які їм гарантувала держава. Тому серед моїх пріоритетних завдань як депутата обласної ради – спільно з колегами зробити все для того, щоб наші краяни не були позбавлені можливостей отримувати соціально важливі послуги», – зазначив Іван Киричик.
Представники Камінь-Каширщини в облраді – Анатолій Бусько та Анатолій Філюк. Вони розповіли, що всіляко сприятимуть залученню коштів з різних джерел на соціальний розвиток громад для поліпшення медичних, освітніх, культурних послуг для населення.
«На жаль, Камінь-Каширський район досить бідний, 75% доріг повністю зношені. Тож роботи щодо залучення ресурсів на їхнє відновлення дуже багато. Крім того, у моїх пріоритетах – облаштування відеоспостереження на дорогах Камінь-Каширської, Маневицької та Любешівської територіальних громад. Ми повинні дбати про розвиток наших територій як безпечних», – зазначив Анатолій Бусько.
«Одним із питань, яке визначив як головне для себе, – зосередити увагу на розвитку дорожньо-транспортної мережі в межах нового району. Треба збудувати капітальну дорогу до Маневич через Оленине (це найкоротший шлях до Камінь-Каширського). Працюватиму також над пошуком можливостей для продовження ремонту дороги Т03-08 Камінь-Каширський – Любешів через Велику Глушу, адже вона – важлива транспортна артерія для жителів двох територіальних громад», – додав Анатолій Філюк.